Regionální výroba

rakouský švec při práci na regionálně vyráběné obuvi

Regionální výroba pohodlné obuvi

Chceme, aby naše pohodlná obuv byla prospěšná nejen pro naše zákazníky, ale také pro všechny, kteří se podílejí na její výrobě,
a rovněž pro životní prostředí. Proto jsme hrdí na to, že se všechny naše modely vyrábí v Evropě podle evropských standardů upravujících mzdové a pracovní podmínky a týkajících se ochrany životního prostředí. Pro výrobu naší obuvi používáme výhradně vysoce kvalitní a prověřené materiály. Přednost dáváme přírodním materiálům jako kůže, valchovaný loden a korek. Obzvláště hrdí jsme na naše certifikované, ekologicky vyráběné usně Terracare a Viviani. Tyto usně se činí za speciálních opatření, zvláště šetrným způsobem s ohledem na životní prostředí, pochází z kontrolovaného chovu a jsou pečlivě ručně vybírány pro další zpracování.

Regionálně vyráběná obuv vytváří přidanou hodnotu

Společnost Peter Wagner je již od roku 1981 zárukou pohodlné obuvi nejlepší kvality. Naše kořeny sahají ještě do doby, v níž globalizace nebyla všudypřítomná. Od té doby jsme stále rostli, aniž bychom museli dělat kompromisy, co se výroby týče.

Všechny modely pohodlné obuvi Peter Wagner se vyrábí v EU, největší část pak v Rakousku, Švýcarsku, Maďarsku a Itálii. Nepromokavé modely s membránou Tex vyrábíme dokonce přímo v České republice. Díky výhodné geografické vzdálenosti pravidelně výrobní podniky navštěvujeme a můžeme se tak osobně přesvědčit o dodržování standardů s ohledem na kvalitu
a ochranu životního prostředí, jakož i pracovních podmínek. Udržitelná výroba obuvi je pro nás možností, jak projevit naši zodpovědnost vůči příštím generacím.

žena při výrobě obuvi v továrně Helvesko Thun, Švýcarsko
výroba v továrně Helvesko Thun, Švýcarsko
leštění obuvi v továrně Helvesko Thun, Švýcarsko

Regionálně vyráběná obuv znamená krátké distribuční cesty

Krátké distribuční cesty jsou šetrnější k životnímu prostředí a pomáhají snižovat dopad na změny klimatu.
Z tohoto důvodu se snažíme, aby distribuční cesty od výrobce až k našim zákazníkům byly co nejkratší a co nejvíce šetřily naše životní prostředí.

nahoru