Společnost Peter Wagner Vertriebsgesellschaft.m.b.H. je původně rakouská zásilková společnost se sídlem v v Astenu u Lince, která se specializuje na prodej pohodlné obuvi. Exkluzivní komfortní obuv nabízíme prostřednictvím katalogu a internetového obchodu www.peter-wagner.at. Našim zákazníkům jsme osobně k dispozici v našem kamenném obchodě v Astenu, kromě toho pro naše zákazníky pořádáme i prodejní výstavy.

Naše nabídka se skládá z vysoce kvalitní módní zdravotní obuvi, vyrobené důsledně dle přirozeného konceptu zdravých chodidel v té nejlepší ševcovské kvalitě.

Jak v Rakousku, tak v České republice jsou pouze naším prostřednictvím k dostání naše tři exkluzivní značky (HELVESKO, LadySko und dansko), které spojují pohodlí a design.Historie společnosti

1981

Založení obuvního domu Peter Wagner pro nadměrné a podměrné velikosti v Linci, Klosterstraße 4 a rovněž ve Vídni 17, Hernalser Hauptstraße 66.

Od tohoto okamžiku začala spol. Peter Wagner zasílat v rámci Rakouska své první katalogy obuvi. Spol. Peter Wagner odvedla jako speciální zásilková společnost skutečnou průkopnickou práci - s úspěchem.

1984

Již po třech intenzivních a pracovně naprosto vytížených letech začaly prodejní prostory v ulici Klosterstraße praskat ve švech. Peter Wagner přestěhoval svůj obchod na linecké náměstí, aby se dostal ještě blíže svým zákazníkům.

1990

Po letech neustálého růstu podnikl další krok a živnost změnil na obchodní společnost. Jeho choť Margarete Wagner - dobrý duch obuvního designu, trendů a barev - se stala spolujednatelkou.

1992

Zrodil se zásilkový obchod s pohodlnou obuví s vlastními úspěšnými značkami dansko a HELVESKO v úzké spolupráci se dvěma výrobními podniky ve Švýcarsku a Dánsku.

1993

Aby Peter Wagner oslovil své zákazníky i osobně, vystavuje svou obuv od roku 1993 na veletrzích. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat! V následujících letech z této tradice vznikly vlastní prodejní výstavy, které se dnes konají po celém Rakousku více než 30 krát ročně.

1994

Díky věrnosti zákazníků spol. Peter Wagner dosáhly prodejní prostory opět hranice svých možností, což vedlo k novému stěhování nedaleko hlavního náměstí. Nová adresa Hofgasse 11 byla slavnostně otevřena 2. března 1994 za účasti tehdejšího starosty Dr. Dobusche.

1998

Peter Wagner se poprvé prezentuje a etabluje jako ryzí zásilkový obchod a z logistického hlediska stěhuje své sídlo do hospodářské zóny Linzer Südpark. Současně ukončuje prodej nadměrných a podměrných velikostí.

2005

Peter Wagner překonal hranice: na jaře 2005 založil společnost Peter Wagner d.o.o. v Mariboru. Konečně se mohou i slovinští zákazníci radovat z naší pohodlné obuvi, kterou si mohou objednat po internetu, telefonicky přes zákaznickou linku nebo poštou. Nabídka obuvi se postupně rozrůstá, v současné době si mohu slovinští zákazníci vybírat z neomezené nabídky sortimentu.

2008

Od března 2008 jsme dobyli český trh a založili společnost Peter Wagner s.r.o. se sídlem v Českých Budějovicích. I v Česku se mohou zákazníci těšit na kompletní nabídku naší pohodlné obuvi.

2014

Více pohodlí pro Vaše internetové objednávky: koncem února jsme otevřeli nový internetový ochod - přátelštější pro naše zákazníky a vždy aktuální co do technického vývoje.

Hezčí, větší a s lepší dostupností! Naše nová centrála přímo na dálnici, výjezd Asten/St. Florian, jako dárek pro naše zákazníky. Díky nejmodernější technologii a prostornému obchodu jsme schopni ještě přesněji a rychleji reagovat na přání našich zákazníků. Těšíme se na Vaši návštěvu!

nahoru