Společnost Peter Wagner používá pro výrobu pohodlné obuvi pouze vysoce kvalitní useň, přesto je řádná a pravidelná péče i těch nejlepších materiálů nutností. S trochou péče se můžete dlouho radovat z Vaší obuvi. Postupujte stejně jako u péče o Vaše tělo, nejdříve je vyčistěte a pak je nakrémujte a ošetřujte.

Před prvním použitím

Dříve než vyrazíte ve Vaší nově zakoupené obuvi z domu, ošetřete obuv naším impregnačním sprejem Power Protector. Díky tomu bude Vaše obuv chráněná před nečistotami a vlhkostí, navíc se zvýrazní její barvy. Díky impregnačnímu spreji se nečistoty usazují pouze na povrchu kůže, nedostanou se hlouběji do její struktury a čištění bude daleko jednodušší.

Čištění obuvi

Odstraňte hrubé nečistoty vlažnou vodou, používejte pH neutrální mýdlo a kartáček. Následně musí kůže pomalu schnout v dobře větraném prostoru. Nikdy ji nesušte fénem, nedávejte ji na topení, ani na přímé slunce! Do mokré obuvi patří dřevěné napínáky z cedrového dřeva. Jedině tak vyschne kůže rychle, obuv si zachová původní tvar a kůže může dýchat. Dřevo z napínáku odejme vlhkost kůži a předá ji do okolního vzduchu.

Péče a ochrana

Každý druh kůže vyžaduje jiný přístup při ochraně a ošetřování. Viz následující přehled:

  • Kůže nappa resp. hladká kůže: Při péči naneste tenkou vrstvu ošetřujícího krému s obsahem vosku na obuv, nechte cca 10 minut vstřebat. Poté obuv vyleštěte měkkým hadříkem nebo kartáčkem. U hladké losí kůže doporučujeme náš krém na obuv, aby se zachovala měkkost a voděodolnost co nejdéle.

  • Kůže nubuk a velurová kůže: Useň se zdrsněným lícem jako nubuk a velur - je třeba po vyčištění zdrsnit kartáčkem. U nubukové usně použijte nejlépe gumový kartáček, u velurové usně pak mosazný kartáček. Poté je třeba kůži impregnovat naším přípravkem Power Protector, který obuv ochrání před nečistotami a vlhkostí. Podle potřeby můžete pomocí oživovače barev dodat Vašemu modelu živější barvy.

  • Laková kůže: Laková kůže nepotřebuje vzhledem k jejímu uzavřenému povrchu žádnou impregnaci. Bohužel mohou v lakové vrstvě po nějaké době vzniknout jemné trhliny. Například v důsledku velkých změn teplot nebo se objeví praskliny vzniklé přirozeným ohýbáním obuvi. Nejlepší prevence je používání napínáků obuvi a pravidelná péče prostřednictvím našeho ošetřujícího přípravku na lakovou obuv.

  • Otevřená obuv: Máme pro Vás speciální tip i na péči o Vaše sandály a otevřenou obuv! Používejte naše čisticí mléko na sandálovou obuv, dezinfikuje a čistí kůži stejně jako potah vložek. Navíc osvěžíte Vaši obuv příjemnou vůní.

I naše obuv potřebuje pauzu

Průměrná noha vydá během dne až čtvrt litru potu, který se vsákne do kůže obuvi. Aby se poté pot zcela vypařil, potřebuje useň jednou tolik času. Nejlépe schnou boty na našich napínácích, které navíc udrží správný tvar obuvi. Ideální je, když obuv nosíte ob den: jeden den na noze jeden den pauza.

Veškeré ošetřující přípravky pro naši obuv naleznete v našem internetovém obchodě.

nahoru