Hallux valgus

Pod pojmem hallux valgus se rozumí zbytnění palcového kloubu, palec je vbočený zevně a kříží ostatní prsty. Je to problém, který znají především ženy.

hallux_valgus

V podstatě největší příčinou tohoto onemocnění je nošení nevhodné obuvi do špičky. Tato obuv deformuje prsty u nohou tak dlouho, až dojde k bolestivému vychýlení. Palec se vychýlí přes nebo zřídka kdy pod ostatní prsty. Za mokra a v zimě je tento problém obzvláště citelný.

Proto si dávejte při výběru obuvi pozor na boty, které Vaše prsty stlačují! Nejlepší je prevence. Přirozeně tvarovaná obuv je pouze ta, v níž se Vaše prsty mohou krčit a natahovat, palec není nijak deformován a zůstává v přímé poloze.

Obuv Peter Wagner je anatomicky tvarovaná přesně dle přirozeně zdravého chodidla. Díky tomuto anatomickému tvaru Vás nikde nic tlačit nebude. Nedochází ke stlačení chodidel ani prstů, zdravé prokrvení je zajištěno, předchází se pocitu studených nohou a problémům se žílami.

Patní ostruha a plantární fascitida

fersensporn

Patní ostruha je kostěné zpevnění úponů vazů a svalů k patní kosti. Bolest v oblasti paty vzniká přetížením úponů vazů a svalů mechanických přetížením, špatným obutím či vadným postavením nohy. Plantární fascitida je zánět plantární šlachy v důsledku nadměrného přetěžování. Hlavním příznakem je bolest na spodní části paty.

Společnost Peter Wagner vyvinula speciální vložky, které rozloží tělesnou hmotnost rovnoměrně na celé chodidlo a uleví tím postižené oblasti. U mnoha modelů obuvi Peter Wagner je možné vyměnit vložky za Vaše vlastní ortopedické.

nahoru